TWÓJ KOSZYK: produktów: 0 wartość: 0,00zł
W ŚRODĘ I CZWARTEK (20-21 WRZEŚNIA) SKLEP BĘDZIE ZAMKNIĘTY. ZAPRASZAMY W PIĄTEK            

Aktualności

 • UWAGA! ZMIANA GODZIN OTWARCIA SKLEPU - TERAZ OD WTORKU DO PIĄTKU OD 12 DO 18:00.

  UWAGA! ZMIANA GODZIN OTWARCIA SKLEPU - TERAZ OD WTORKU DO PIĄTKU OD 12 DO 18:00.
 • ZMIANY NA STRONIE GŁÓWNEJ SKLEPU INTERNETOWEGO

  ZGODNIE Z SUGESTIAMI KLIENTÓW WPROWADZILIŚMY NA FRONT 80 NOWOŚCI (Z PODZIAŁEM NA 40 WINYLI I 40 CD), POZA TYM KOLEJNE 80 POLECANYCH PRZEZ NAS PŁYT (PO 40 LP I 40 PŁYT CD) I WRESZCIE DOŁOŻYLIŚMY PROMOCJE CZYLI PEŁNOWARTOŚCIOWE (A CZASEM RZADKIE, NIEPRODUKOWANE) PŁYTY W CZASOWO NIŻSZEJ CENIE A KTÓRE BĘDĄ SUKCESYWNIE WPROWADZANE. ZAPRASZAMY DO PRZEGLĄDANIA!
 • JACEK LEŚNIEWSKI (właściciel Megadiscu - czyli niżej podpisany) w brytyjskim magazynie RECORD COLLECTOR!

  Z wielką dumą muszę się wszystkim pochwalić (tak!), że mojej skromnej osobie zostały poświęcone 3 strony w rubryce "The Collector" w ostatnim numerze (Christmas 2014 - z The Beatles na okładce) kultowego i chyba najważniejszego na świecie, brytyjskiego magazynu Record Collector - zwanego przez wielu 'Biblią kolekcjonerów płyt! W wywiadzie mówię o swojej zbieranej od 22 lat kolekcji płyt winylowych, o jej genezie, o swoich ulubionych tytułach, no i wreszcie o najrzadszych okazach w mojej kolekcji winyli. Muszę podkreślić, że o ile zawsze śledzę rubrykę "The Collector", to nie przypominam sobie, żeby ktokolwiek dostał 3 pełne strony! A byli tam i Lee Dorian (wokalista Cathedral i zarazem właściciel wytwórni Rise Above) oraz słynny, rockowy fotograf Ross Halfin (m.in. Iron Maiden i Metallica a teraz prywatny fotograf Jimmiego Page'a) i obaj panowie musieli zmieścić swoje winylowe rarytasy na 2 stronach :-) Tak czy inaczej, jest mi bardzo miło, że ktoś mnie "tam" docenił, gdyż do rubryki dostałem się z rekomendacji Briana - mieszkającego w Polsce, 'starego hipisa' i zarazem brytyjskiego współpracownika Record Collectora. Aha, i nie zapłaciłem mu nic, naprawdę... Przyznam się, że przesłane do redakcji RC skany podobały się tak bardzo, ze zamiast zwyczajowych 12 okładek, "pozwolono" mi na umieszczenie ponad 50! A może zadecydował o tym fakt, że redaktor zajmujący się tą rubryką jest również fanem grupy Slough Feg??!! Trochę nieprawdopodobne, czyż nie? Slough Feg jednak rządzą... No, i z pewnością pomógł fakt przekupienia go egzemplarzami wydanego przeze mnie CD/LP 'Made In Poland'! A tak na poważnie... Fajnie, że Brytyjczycy, Francuzi czy inni Niemcy mogą teraz zobaczyć, że 'Polak potrafi' zbierać płyty... Że nie tylko jest skazany na marnie płatną pracę w Londynie czy w Dublinie, ale może też im wykupować co fajniejsze rarytasy, w niektórych przypadkach będące niemalże częścią ich dziedzictwa narodowego (np. oryginalne wydania The Beatles czy The Rolling Stones z lat 60-tych, prawda?) a które już nigdy do nich nie wrócą (mam nadzieję! Oczywiście troszkę sobie żartuję, ale jakiś sens chyba to ma! Pozdrawiam! JACEK LEŚNIEWSKI.
 • WYDANY PRZEZ MEGADISC ROK TEMU (WYŁĄCZNIE W POLSCE!) CD SLOUGH FEG "Made In Poland" JEST JUŻ DOSTĘPNY NA DWUPŁYTOWYM WINYLU WRAZ Z 24-STRONICOWYM BOOKLETEM!

  Już jest dostępna (WYŁACZNIE W NASZYM SKLEPIE) winylowa, dwupłytowa wersja SLOUGH FEG - Made In Poland z doskonale brzmiącym, koncertowym materiałem pochodzącym z zorganizowanego przez nasz sklep (w sierpniu 2011) warszawskiego występu tego kapitalnego, amerykańskiego zespołu. To jest zrealizowany we współpracy z grupą, oficjalny, dziewiąty tytuł w jej dyskografii! Do pięknej, rozkładanej, laminowanej (folią!) okładki (Z INNYM FRONTEM NIŻ WERSJA CD) dołączony został pokaźny 24-stronicowy KOLOROWY BOOKLET (30cm na 30cm na kredowym papierze z grubszą okładką) pełen fajnych zdjęć (autorstwa mojej córki, Karoliny Leśniewskiej) a wzorowany trochę na edycji Kiss - Alive i Uriah Heep - Live, ale 3 razy grubszy i bardzo różniący się od książeczki z wydanego przez nas rok temu CD. Kto jeszcze nie kupił tej podwójnej płyty Kalifornijczyków (na białym i czerwonym winylu - jak nasza flaga) - a lubi soczyste, ciężkie granie w stylu Iron Maiden/Thin Lizzy/Black Sabbath - niech autentycznie zrobi sobie przysługę! Przypominamy, że posiadamy w sprzedaży również wersję CD (z 28-stronicową książeczką) w cenie 45zł. Oczywiście nasze wydawnictwa nie są żadnym przełomowym wydarzeniem na metalowym rynku płytowym, ale nie szczędząc czasu ani kosztów, przynajmniej z dumą pokazaliśmy, że 'Polak potrafi'! Musimy się pochwalić że po wydaniu CD dostaliśmy dziesiątki maili od fanów Slough Feg z całego świata z podziękowaniem za fantastyczną robotę! Na amerykańskim portalu "Metal Review" CD 'Made In Poland' uzyskał notę 8/10, zaś na Encyclopedia Metallum (www.metal-archives.com) 85/100. Zespół podpisał ostatnio kontrakt z amerykańskim Metal Blade Records (z najsłynniejszą, metalową wytwórnią na świecie), więc może wreszcie fortuna się do nich uśmiechnie a ja będę miał przynajmniej satysfakcję! GORĄCO POLECAMY!